Teslimat Operasyonları Nasıl Daha Çevreci Olur?

cevreci-teslimat

Teslimat Operasyonları Nasıl Daha Çevreci Olur?

Bugün nefes aldığımız havayı iyileştirmek için sera gazlarını azaltma yönünde verdiğimiz çaba hayatlarımızı daha iyi hale getiriyor. Daha sağlıklı yaşamlar sürmemizin önünde engel olan unsurları tespit edip onları çevreye uyumlu hale getirmek her birimizin sorumluluğu. Birçok sektörde doğaya zarar veren uygulamalar geleneksel olarak kabul görse de artık son yıllarda şirketler sürdürülebilirlik ilkesini benimsiyor ve daha yeşil bir dünyayı kurmak için adım atıyor.

Ulaştırma sektöründe de bu sürdürülebilirlik anlayışı çeşitli çevreci uygulamalarla kendini gösteriyor. Taşımacılık yapan araçların mümkün olduğunca en kısa sürede, en kısa mesafeyi katederek teslimatlarını gerçekleştirmesi için geliştirilen uygulamalar da bunlardan biri. Rota optimizasyonu olarak isimlendirilen bu uygulama, araçların mümkün olduğunca en verimli şekilde teslimat yapmasını sağlayan stratejilerdir. Araçların doluluğundan, aynı yoldan ikinci kez geçmediğinden emin olmak için ihtiyaç duyulan rota optimizasyonu, karbon ve sera gazlarının salınımını azaltmada etkilidir.

Rota optimizasyon yazılımları, çevreci olmak isteyen tüm işletmeler için uygundur. İster 1 ister 1000 aracınız olsun, rota planlama programlarından yararlanarak en verimli teslimat operasyonlarına sahip olmanız mümkündür. Rota planlamada, mikro işletmelerin sorduğu soru şudur: Teslim edilmesi gereken bu paketler için günlük rotamız nasıl olmalıdır?

Eğer birkaç araçlı bir filoya sahipseniz tüm varış noktalarına ulaştığınız ve minimum kilometrenin katedildiği bir rotaya ihtiyaç duyarsınız. Bununla birlikte onlarca aracı ve şoförü olan bir işletmede teslimat süreçleri biraz daha karmaşık olur. Paketlerin uygun araçlara yerleştirilmesi, sürücülerin çalışma saatlerinin hesaplanması gibi etmenler de hesaba katılmalıdır.

Sevkiyat planlaması için kullanılan yazılımlar sayesinde tüm bu karmaşık süreçler rahatlıkla aşılır ve çevre için en yararlı rota bulunur. Filo verimliliği için harcanan çabaların sonucunda karbon ayak izi azaltılır ve çevre kirliliği engellenebilir. Yakıt tüketiminin iklim şartları ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, rota optimizasyon yazılımının sürücülere sunduğu verimli rotalar sayesinde azaltılır. Daha az kilometrede daha çok paketin teslim edilmesi, araçların atmosfere saldığı karbon ve sera gazlarının azalmasını sağlar.

Rota planlama yazılımı sayesinde bugünden başlayarak çevre dostu teslimat operasyonları gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca bu da değil! Canlı araç takibi yapabilir, tahmini varış süresini müşterilere iletebilir, bakım ve onarım masraflarını da düşürebilirsiniz. Üstelik rota optimizasyon yazılımının yanı sıra rutin nokta ziyaretlerinizi de planlayarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Rota Optimizasyonlarının sizlere sağlayacağı faydalardan siz de haberdar olun!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.