Sürücüler Rota Optimizasyonunu Nasıl İyileştirebilir?

suruculerin-rota-planlamasi

Sürücüler Rota Optimizasyonunu Nasıl İyileştirebilir?

Rota planlama yazılımının sevkiyatlarınızı iyileştireceği bir gerçektir. Bununla birlikte dağıtım kanalında en iyi performansı yakalamak için sürücülerin geri bildirimleri de önemli bir faktördür. Doğru teknoloji ile sürücülerin bilgi ve deneyimi birlikte kullanılırsa teslimatlarınızda maksimum başarıya ulaşmak mümkündür. Bunun için sürücülerden gelen bilgilerin girilebildiği özelleştirilebilir rota optimizasyon yazılımı kullanmak gereklidir.

Dijital Teslimat Kanıtı (POD)

Rota optimizasyon yazılımı kilometreleri azaltarak ve trafik verilerinden en doğru şekilde yararlanarak rotaları planlar. Teslimat saatini, adresini ve alıcının adını, soyadını ve imzasını kapsayan Dijital Teslimat Kanıtının (POD) bu yazılımda bulunması teslimatların iyileştirilmesine neden olur. Yazılımın hesapladığı rota ile POD verileri karşılaştırıldığında gerçek sürüşün nasıl gerçekleştiği ortaya çıkar.

Hesaplanan ve katedilen rotalar farklı oldukları takdirde sürücüyle görüşülebilir ve rotanın değiştirilmesindeki sebepler öğrenilebilir. Böylece sorunlar tespit edilebilir ve sürücü geri bildirimlerine göre rota talimatları uyarlanabilir. Sürücülerin rota optimizasyon sisteminin sunduğu özellikleri kullanmasını teşvik etmeli ve teknoloji dostu teslimatların oluşmasını sağlamalısınız.

Sürücü Geri Bildirimleri

Sürücü geri bildirimleri rotaları nasıl iyileştirebilir diye merak ediyor olabilirsiniz. Bir örnek üzerinden açıklayalım. Teslimat yapılacak bir varış noktasının teslimat kabul ettiği saatlerin 8.00’dan başladığı biliniyor olsun. Ancak sürücü deneyimlerine dayanarak sabah 7’den itibaren teslimatların gerçekleştirilebildiği bilgisini filo yöneticileri ile paylaşırsa rota planlama yazılımı üzerinden bu resmi saatler değiştirilebilir ve böylece rotalar sürücü geri bildirimleri doğrultusunda yeniden hesaplanabilir.

Çalışanlarınıza ve onların geri bildirimlerine güvenerek onları rota hesaplama sürecine dahil ederseniz üstün bir sonuç elde edebilirsiniz. Sürücülerinizi, çözümün bir parçası olmaları için teşvik edebilirsiniz. İş hedeflerini ve bunlara kimlerin ulaştığını çalışanlarınızla paylaşarak onların performans iyileştirme sürecine dahil olmasını sağlayabilirsiniz. İkramiye, yıllık iznine ek tatil günü gibi teşvikler de sürücülerin geri bildirimler vererek rota optimizasyon süreçlerine dahil olmasını sağlayabilir.

Sürücü teşvikleri ve performans bilgisi paylaşımı çatışmacı bir ortam yaratmamalı aksine iş birlikçi olmalıdır. Başarılı operasyonlardan sürücülerin de karlı çıkacağını doğru bir şekilde çalışanlarınızla paylaşmalısınız. Bu gerçekten de bir iletişim meselesidir. Onların bilgisine ve deneyimine güvendiğinizi dile getirmeli, bunun bir ekip işi olduğunu vurgulamalısınız.

Sürücü geri bildirimlerini gelişmiş bir rota optimizasyon yazılımına dahil ederek ne gibi faydalar sağlayacağınız hakkında daha çok bilgi almak ister misiniz? Nasıl olduğunu öğrenmek için Geovision ile iletişime geçin!

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Rota Optimizasyonlarının sizlere sağlayacağı faydalardan siz de haberdar olun!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.