Saha Satış Programı Nedir?

Saha Satış Programı Nedir?

Saha satış programı, potansiyel ve mevcut müşteriler ile detaylı bir temas kurulmasını sağlayan programdır. Bu program ile stok durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve teslimat süreçlerini daha kapsamlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Bunun yanında sunmuş olduğu özellikler sayesinde müşterinin yanındayken de birebir sipariş oluşturabilme avantajı sunmaktadır.

Saha satış ekiplerinin çeşitli noktaları ziyaret ederek satış yapması çok uzun yıllardır devam eden bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi ile e-ticaret gibi faktörler ne kadar çok gelişim gösterse de saha üzerinde satış yapmanın gücü farklı bir noktada yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da saha üzerinde satış gerçekleştirirken kişiler teknolojik uygulamaların ve cihazların gücünden yararlanmalı, daha pratik bir sipariş oluşturabilme potansiyeline ulaşmalıdır. Bunun yanında şunu da biliyoruz ki günümüzde teknolojik uygulamalardan ve cihazlardan faydalanmayarak hareket eden mağazaların, firmaların satışlarında düşüşler yaşanmakta ve işler planlandığı gibi gitmemektedir.

Saha satışı yapan firmalar için en önemli noktalar, müşterilerinin mevcut stok durumunu her an takip edebilme ve dağıtım aşamalarının kontrolünü sağlayabilmektir. Saha satış programı, içerisinde barındırdığı yenilikçi özellikler ile bu imkanların tamamını çalışanlar için mümkün kılar. Saha satış ekipleri, stok içerisinde bulunmayan ürünü satabileceği gibi aynı zamanda da yine stokta fazladan bulunan bir ürünü satmama durumu ile de karşılaşabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için saha satış programına sahip olunması önem arz eder.

Saha Satış Programı Sayesinde Yapılabilecekler

Bu program ile yalnızca sipariş alınabildiği zannedilmektedir. Ancak bu durum gerçeği yansıtmaz. Saha satış programı, müşterilerin borçları hakkında bilgiler verir ve satış esnasında yer alan riskleri satıcıya belirtir. Daha öncesinde ödenmeyen bir fatura mevcut ise bu gibi faturalar sistem sayesinde temsilcilere belirtilebilmektedir.

Saha satış programı sayesinde yapılabilecek olanları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mevcut stok durumları kontrol edilebilir
  • Üretim planlama aşamaları kontrol edilebilir
  • Detaylı ve basit bir şekilde rota takibi yapılabilir
  • Müşterilerden ön sipariş alınabilir
  • Faturalandırma yapılabilir
  • Teslimat aşamaları kontrol edilerek sürecin takip edilebilmesi sağlanabilir
  • Depo üzerinde yapılan mal kabuller onaylanabilir
  • Verilen görevler takip edilebilir

Bu ve daha birçok özellik saha satış programı sayesinde gerçekleşmektedir. Sizler de bu programa sahip olarak satışlarınız sırasında çok daha kolay süreçlere sahip olabilirsiniz.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.