Rutin Ziyaret Optimizasyonu Nedir?

geovision-rutin-ziyaret-optimizasyonu

Rutin Ziyaret Optimizasyonu Nedir?

Rutin ziyaret optimizasyonu, teslim edilecek malların sevkiyatını sağlayan firmaların ziyaretlerini planlaması için üretilen bir optimizasyon sistemidir. Bu sistem, yol güzergahı üzerinde yer alan noktalara yapılacak olan rutin ziyaretlerin planlanmasını sağlamaktadır. Bu planlamalara frekanslı ziyaret ve periyodik ziyaret de denebilir.

Kullanıcılar, bu periyodik ziyaretler ile saha üzerinde gerçekleşen verimsiz çalışmaların önüne geçmeyi hedefler. Bir nokta ziyaret edildikten sonra vakit kaybı yaşanmadan o noktadaki potansiyel müşteriler ile temasa geçilmeli  ve herhangi bir kayıp yaşanmamalıdır. Bu sebepten dolayı teknolojik aletler üzerinden ziyaretler takip edilerek sistematik bir çizelgenin uygulanabilmesi sağlanır. Süreç içerisinde geniş bir haberleşme ağı da sunulduğu için sevkiyat aşamasının ne durumda olduğu da tespit edilebilmektedir. Sevkiyatı yapan işletmeler ve firmalar için maksimum verimlilik sağlanır. Bu planlamalarda yapılacak olan değişiklikler ile maliyetlerde rahatlıkla tasarruf yapılabilir.

Rutin Ziyaret Optimizasyonu Avantajları

Rutin ziyaret optimizasyonu, dağıtım çözümleri arayan işletmelere çok büyük avantajlar sunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Haberleşme ağı ve canlı takip özellikleri ile planlı bir çalışmanın yapılabilmesine olanak tanır. Herhangi bir aksaklık durumunda efektif çözümler sunularak tedarik sürecinin daha fazla aksamaması hedeflenir. Bu gibi süreçler, tedarik sürecinin hızlı gerçekleşmesini sağladığı için potansiyel müşterilerin dikkatini çekecektir.
  • Periyodik teslimatların oluşturulması aşamasında etkin bir rol oynar. Eğer oluşturulan rota üzerinde bir trafik ya da kaza durumu varsa, teslimat sürecine engel olunmaması için anlık rota oluşturulabilmektedir. Tüm haritalara erişim sağlanması, tekrar eden teslimatlar için ulaşımı kolaylaştırır.
  • Frekanslı ziyaretler sırasında satışların artırılması sağlanabilir. Rutin ziyaret optimizasyonunda bu noktalar üzerinde satışı artırmaya yönelik hareketler plana dahil edilebilir. Yeni müşteriler ile temasa geçmek ya da mevcut müşteriye yeni ürün önerileri sunmak gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.
  • Çalışan tarafından oluşan hataların önüne geçilebilir. Rutin ziyaret optimizasyonları sırasında yapılacak tüm aktiviteler planlanacağı için çalışanların iş planının dışına çıkarak hata yapmasının önüne geçilebilir.

Daha efektif ve daha kârlı bir ziyaret planlamasına sahip olmak için rutin ziyaretlerinizi optimize etmelisiniz.

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.