Rut Planı Nedir?

rut-plani-nedir

Rut Planı Nedir?

Saha üzerinde satış yapan elemanların zaman sınırlamaları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da uğrayacakları noktalar ve gezebilecekleri yerlerde de kısıtlamaya gidilir. Rota planlaması yapan kişilerin bu gibi planlamaları çok iyi analiz ederek detaylı bir şekilde yapması gerekir. Aksi durumda yaşanacak olan problemler ile teslimat sürecinde aksamalar yaşanır ve müşterinizi, potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize sebep olabilir. Rut planı, teslimat sürecinin doğru ve olması gerektiği gibi oluşturulmasını sağlayan bir planlama şeklidir. Sahip olduğu sistem sayesinde tam zamanlı bir teslimat sürecini mümkün kılar.

Rut kelimesi, takip edilecek olan ve gidilmesi gereken yol anlamına gelir. Rut planlaması ise çok daha düzenli bir güzergâh yönetimine sahip olmak demektir. Bu sebepten dolayı da rut kelimesi “güzergâh” anlamı da taşır. Oluşturulan rota planlaması ne kadar müşteriniz olduğunu, çalışanlarınızın hangi noktaları ve güzergahları gezebileceğini ve potansiyel müşteri değerlerinizi analiz ederek planlamanızı sağlar. Bu gibi özelliklerin yanında teslimat güzergahı üzerindeki durumlarında kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu duruma örnek verecek olursak eğer;

  • Teslimat güzergahı üzerinde bulunan trafik bilgisine erişebilir ve yoğunluk olan alanları tercih etmekten kaçınabilirsiniz. Bu, teslimat sürecinizin çok daha hızlı ilerleyebilmesi ve aksaklıkların önüne geçilebilmesi için sunulan mükemmel bir çözüm şeklidir.
  • Gezebileceğiniz ve uğrayabileceğiniz alanlarda yer alan potansiyel müşteri kitlesini fark etmenizi ve planlamanızı bu şekilde yapmanızı sağlar. Bu sayede çok daha yüksek potansiyelli müşteri kitlelerini kaçırmamanız sağlanır.
  • Teslimat güzergahı üzerinde bulunan dar sokaklar tespit edilir ve geçemeyecek olan araçlara bilgiler verilir. Bunun yanında bu yol üzerinden mecburi olarak geçilmesi gerekiyorsa rut planının başlangıç aşamasında bu duruma göre bir araç tercihi de yapılabilmektedir.

Rota planlaması yapılırken eski yöntemlerden olan kâğıt ve kalem kullanılması sizler için olumsuz bir planlama sistemi oluşturacaktır. Bunun yerine akıllı teknolojiler ile üretilmiş olan yeni nesil rut planlaması sistemlerini kullanmanız önerilmektedir. Bu programların sunmuş olduğu özellikler ve avantajlar sayesinde çok daha az emek harcayacak ve teslimat planlamasını daha detaylı bir şekilde yapabileceksiniz. Bunun yanında sistemin sunduğu en büyük avantajlardan birisi olan detayların ve verilerin sisteme kaydedilmesi özellikleri ile de uzun ömürlü bir kayıt sistemine sahip olabilirsiniz.

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.