Saha Satış Programı Avantajları

saha-satis-programi-avantajlari

Saha Satış Programı Avantajları

Saha satış programı, sağladığı avantajlı nitelikler sayesinde son zamanlarda işletmelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu işletmeler mevcut müşterilerini ve potansiyel müşterilerini bu programı kullanarak takip eder. Saha satış programlarının yardımı ile müşterilerin yanındayken ürün siparişi alınabilir ve işletmenin sahip olduğu stok durumu kontrol edilebilir. Tüm bunların yanında, istenen ürünlere ait sevkiyat süreçlerinde de detaylı bir takip sağlanabilmektedir.

Saha üzerinde müşteriler ile direkt temasa geçerek satış yapmak, yıllardır devam eden ve gelenek haline gelmiş bir satış yöntemidir. Geldiğimiz bu günlerde e-ticaret büyük bir atılım yaparak herkes tarafından kullanılır hale gelse de saha üzerinde satış yapanlar da azımsanmayacak kadar çoktur.

Bu sebepten dolayı da günümüzde ortaya çıkan saha satış programlarının da aktif olarak kullanılması ve saha üzerinde etkili sonuçların alınması gerekir. Az önce de belirttiğimiz gibi bu programlardan yararlanmıyor ve iletişiminizi güçlü tutmuyorsanız, pazar içerisindeki rakiplerinizden geride kalmanız kaçınılmaz bir son olacaktır.

Saha üzerinde yapılan satışlarda en çok zorlanılan alanlar mevcut stokların takibi ve anlık olarak üretim durumunun nasıl olduğudur. Bu noktalar içerisinde size yardıma gelecek olan ise saha satış programıdır. Eğer bu kontrolleri saha üzerinde yapmaz ve mevcut olmayan ürünün satışını yaparsanız, bu durum ürünün teslimatının gerçekleşmemesine ve büyük bir güven kırıklığının yaşanmasına neden olacaktır. Bunun yanında, stokta bulunan ve müşterilerinize pazarlayabileceğiniz ürünlerin takibini de yine bu programlar sayesinde yapabilirsiniz.

Saha Satış Programı İle Neler Yapılabilir?

Saha satış programları ile yalnızca sipariş alınabildiğini sanan kişiler ne yazık ki yanılmaktadır. Bu programların kullanımı sağlanarak saha içerisindeyken müşterilere ait olan borçları görebilir ve cari açık risklerini kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında, müşterilerin ödenmemiş borçları da yine bu sistem içerisinde kayıtlıdır.
Saha satış programları ile neler yapabileceğinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

Mevcutta yer alan ürünlerinizin stok durumunu kontrol edebilirsiniz.

  • Rotalar için takip gerçekleştirebilirsiniz.
  • Görevlerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.
  • Üretime ait planlamaları görebilirsiniz.
  • Faturalandırma işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Mal kabullerindeki onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha birçok nitelik, saha satış programlarının kullanımı ile mümkün hale gelmektedir.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.