Rota Planlama Yazılımı

geovision-rota-planlama-yazilimi

Rota Planlama Yazılımı

Rota planlama yazılımı, maliyetlerinizi en düşük safhada tutarak uygun rotayı belirlemeyi sağlar. Bu yazılımlar ile yalnızca iki nokta arasındaki mesafeyi ayarlayacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Rota planlama yazılımı, gidecek olduğunuz güzergah üzerindeki var olan noktaları, bu noktaların konumlarını ve tüm bunlarla beraber en verimli ilerleme şekillerini belirler. Filonun küçük, orta ya da büyük ölçekli olmasının hiçbir önemi yoktur. Ölçeğiniz ne olursa olsun rota planlama yazılımlarına ihtiyaç duyarsınız. Bunun sebebi ise verimlilik oranınızı yükselterek maliyetlerinizi düşürüyor olmasıdır.

Günümüzde bu yazılımları kullanmayarak hareket etmeye çalışan filolar ve işletmeler, çok daha fazla zaman kaybı yaşanmasına ve maliyetler açısından yüksek bütçeler ayrılmasına sebebiyet verir. Bu ise olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığı zaman alternatif rotaların da belirlenememesi demektir. Bu sebepten dolayı da rota planlama yazılımlarına sahip olmalı ve sektör içerisindeki yerinizi sağlam bir şekilde korumalısınız.

Rota planlama yazılımı, yapay zeka ile çalışan bir yazılımdır. Bu sayede yapacağınız işlemleri çok daha basit bir arayüz içerisinde gerçekleştireceksiniz. Rota planlama yazılımı ile erişebileceğiniz birkaç özellik şu şekildedir:

  • Rota üzerinde yer alan noktaları görebilir ve bu noktalara kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Rotanızda yer alan güzergahın ne kadar trafik oranına sahip olduğunu görebilir ve yüksek trafik oranlarında farklı bir rota belirleyebilirsiniz.
  • Sürücü gönderimlerinde basit bir tercih seçeneğine sahip olursunuz.
  • Rota üzerinde yer alan kavşakları ve dönüşleri görebilirsiniz.

Bu yazılımın kullanılması ile beraber araç sürücüleri için alternatif yollar da üretilmektedir. Eğer tek bir araç ile yola çıkmış ve bu araç ile 10 adet farklı noktaya uğrayacaksanız, bu duraklar için farklı rota seçenekleri de basit bir şekilde oluşturulur.

Tek bir araç yerine daha yüksek sayılı araç kapasitesi ile ilerleyecekseniz, bu duraklara uğrama seçeneklerinde de değişikliğe gidilerek maliyetler ve verim açısından daha avantajlı seçeneklere sahip olunabilir. Bu sebeplerden dolayı günümüzde birçok filo ve işletme rota planlama yazılımlarını kullanmaktadır. Çok daha planlı ve profesyonel bir rota oluşumu için sizler de rota planlama yazılımlarından destek alabilirsiniz.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.