Rota Optimizasyonu ve Teslimat Planlama Yazılımı

rota-optimizasyonu-ve-teslimat-planlama-yazilimi

Rota Optimizasyonu ve Teslimat Planlama Yazılımı

Geçmiş zamanlardan beri yapılan rota optimizasyonu ve teslimat planlamaları, manuel kullanım dönemlerinde çok zorlu bir süreç halinde gerçekleşmekteydi. Ancak günümüz teknolojileri ile uyarlanan ve tüm ihtiyaçlara yönelik sistemlere yer veren yazılımlar, rota optimizasyonu ve teslimat planlama aşamalarında da gerekli olan tüm işlem hacmini işletmelere sunar. Bu sayede hem verimlilik oranlarında artışlar görülür hem de zaman üzerinde bir tasarruf sağlanmış olur.

Rota Optimizasyonu Yazılımı Nedir?

Gidilecek olan güzergahlar, belirli bir rota oluşturularak belirlenir. Bu rotanın oluşturulması ise işletmelerin kendi tercihlerine göre meydana gelen şartlar tarafından gerçekleşir. Yani işletmelerin ne kadar yakıt harcaması gerektiği, hangi alanlar üzerinde ziyaret gerçekleştireceği ve bunun gibi şartlar, bu rota planlamasına şekil vermektedir. Rota optimizasyonunun kullanılması ile işletmelerin sahip olacağı birden çok avantaj vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  •  Var olan rotalar üzerinde daha kısa yollar bulunarak akaryakıt masraflarında tasarrufa gidilebilir.
  •  Mevcut kapasite içerisinde daha verimli bir kullanım sağlanabilir.
  • Çalıştırmanız gereken rota personel sayısını daha az sayılara indirgeyebilirsiniz. Kullanılan yazılımlar, bu planlamalar için gerekli olan çalışan sayılarında tasarruf sağlamanıza olanak tanır.
  • Aracınızın hangi tipte olması gerektiği, zaman aralıklarının kontrolü ve sipariş edilen ürünün cinsi gibi çeşitli faktörler faktör üzerinde kontrol sağlayabilirsiniz.
  • Beklenmedik durumlar karşısında kısa süre içerisinde alternatif çözümler üretebilirsiniz.
  • Teslimat yapacağınız saate karşı bir öngörüde bulunabilirsiniz.

Sürücüler ile entegre bir şekilde hareket edebilir, onların gitmiş olduğu güzergahları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Teslimat Planlama Yazılımı Nedir?

Teslimat planlama yazılımı da diğer yazılımlar gibi basit bir arayüze sahiptir. Bu yazılım üzerinde teslimat yapacağınız ürünleri görebilir ve herhangi bir gecikmenin yaşandığı durumları kontrol edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetiniz üzerinde de direkt etkide bulunacak olan bu durumlar, aktif kullanım yapılması ile beraber işletmelerin sektör içerisinde yükselmesini sağlayacaktır.

Teslimat planlama yazılımlarını kullanarak yine araçlarınızın nerede olduğunu ve herhangi bir gecikmenin yaşanıp yaşanmayacağını kontrol edebilirsiniz. Rota optimizasyonu ve teslimat planlama yazılımları, günümüzde işletmelerin vazgeçmek istemeyeceği yazılımlar arasındadır ve birçok şirket tarafından aktif olarak kullanılır.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.