Rota Optimizasyonu ile Maliyetlerinizi Düşürün

rota-optimizasyonu-ile-maliyetlerinizi-dusurun

Rota Optimizasyonu ile Maliyetlerinizi Düşürün

Sevkiyat maliyetleri, daha sık aralıklı teslimatlar, doğru tahmini varış süreleri, optimum rota planlaması da dahil olmak üzere bir nakliye operasyonunda düşünülmesi gereken birçok etmen vardır. Bir yandan müşterilerin talepleri karşılanmalı bir yandan da maliyetler düşük tutulmalıdır.

Rota optimizasyon yazılımı, artan maliyetleri daha iyi kontrol etmenizi ve müşterileriniz ile aranızda güven ilişkisi kuracak iyileştirmeleri mümkün kılar. İşletmenizin dağıtım kanalında bulunan tüm çalışanları ilgilendiren sevkiyat planlamasını otomatikleştirmek size ne kazandırır hiç düşündünüz mü?

Manuel rota planlamasından rota optimizasyon yazılımına geçiş yapan şirketlerin operasyon maliyetlerinde büyük bir düşüş kaydediliyor. Bu yapacağınız yatırım ile tek seferlik bir kazanç sağlamayacaksınız. Saha operasyonel maliyetleriniz, rota optimizasyon yazılımı kullanmaya başladığınız andan itibaren düşük seviyelerde olacak.

Düşük Yakıt Maliyetleri

Rota optimizasyonu yazılımı tarafından oluşturulan sevkiyat programları, teslimatları tamamlamak için harcanan mesafe ve sürenin azalmasıyla sonuçlanır ve bu nedenle daha az yakıt tüketilir. Örneğin Geovision Dispatch; araç ve malların uygunluğu, sürücünün çalışma saatleri, sevkiyatı yükleme ve boşaltma süreleri gibi parametreleri dikkate alır. Tüm bu verilerin işlendiği yazılımda yapay zeka destekli algoritmalar sayesinde en uygun maliyetli rotalar oluşturulur.

Düşük Bakım ve Onarım Maliyetleri

Rota optimizasyon yazılımı, yakıt ve zamandan tasarruf etmenin yanı sıra araç bakım maliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı olabilir. Rotaların uzunluğu ve süresi kısaltıldığında ve yüklenen yük azaltıldığında araçlar daha az bakım ve onarıma ihtiyaç duyabilir. Araç filosuna sahip işletmelerin sürekli yollarda olan araçları için bu oldukça önemlidir.

Yüksek Üretkenlik

Rut planlama yazılımı, Karayolları Trafik Yönetmeliğine uygun olarak şoförlerin araç kullanma ve dinlenme sürelerinin gözetilmesini ve buna göre vardiyaların düzenlenmesini sağlar. Sürücülerin vardiyaları sırasında tamamlayabilecekleri teslimat sayısı maksimize edilirken yapabileceğinden daha fazla iş yüklemeyerek performanslarının düşmesi engellenir. Sürücülerinizin verimliliği operasyonları ve müşteri ile ilişkilerinizi iyileştirir.
Rota hesaplama sürecini otomatikleştirmek, teslimatları yapan araçların dönüş yolunda da işletmenize ait olan nesneleri teslim almasına olanak verir.

Operasyonlarınızda araç kullanımını ve sürücü üretkenliğini en üst düzeye çıkardığınızda üçüncü tarafların teslimat hizmetlerine olan ihtiyacınız azalabilir. İyi planlanmamış bir sevkiyat rotasında bazı durumlarda müşterilerinize teslimatları ulaştırmak için üçüncü taraflara başvurabilirsiniz. Oysa araçlarınızın ve sürücülerinizin en verimli kullanıldığı durumda şirket dışından alacağınız hizmetleri kısarak maliyetleri indirebilirsiniz.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.