Sevkiyatlar Nasıl Daha Verimli Olur?

Sevkiyatlar Nasıl Daha Verimli Olur?

Teslimatları müşterilere ulaştıran sürücüler, dağıtım kanalının en önemli bileşenlerinden biridir. Teslimatların verimli olması, şoförlerin performansı ile doğrudan bağlantılıdır. Dağıtımı yapılan paketlerin zamanında ve doğru yere teslim edilmesini sağlayacak şoförlerin verimliliğinin artması şirketin de verimliliğinin artması anlamına gelir.

Peki sürüş deneyimini iyileştirmek ve şoförlerin verimliliğini artırmak için ne yapabilirsiniz? Rota optimizasyon yazılımı kullanarak satış ve servis operasyonlarınızı en iyi şekilde yönetebilir, şirketinizin karlılığını artırabilirsiniz.

Rota Optimizasyonu Nedir? 

Rota optimizasyonu, teslimat noktalarının tümünü içeren en uygun rotayı bulmaya yönelik geliştirilmiş bir çözümdür. Bu süreç rut planlama, rota hesaplama ya da teslimat planlama olarak da adlandırılabilir. Yapay zeka destekli algoritmaları kullanan yeni nesil rota optimizasyon yazılımları, birçok parametreyi hesaba katarak en ekonomik rotayı işletmelere sunar. Rota optimizasyonu sayesinde en verimli rotanın bulunması sevkiyatların verimliliğini artırır ve sürücülerin işlerini kolaylaştırır.

Her ne kadar güvenilir ve deneyimli sürücüler ile çalışıyor olsanız da trafiğin birden yoğunlaşacağını, kestirme olduğunu düşündükleri yolun elverişli olmadığını her zaman bilmelerine imkan yoktur. Rota optimizasyonu öngörülü ve anlık trafik verilerini kullanarak trafiğin en düşük yoğunlukta olduğu rotanın hesaplanmasını sağlar. Üstelik sürücülerin riskli rotalardan kaçınması için de mümkün olduğunca güvenli yolları seçer. Bu yazılım özellikleri, sürücülerinizi güvende tutar ve her yolculuğun zamanında tamamlanmasını sağlar.

Rota optimizasyonu sevkiyatları şu şekilde verimlileştirilebilir:

  • Planlanan kilometre ve sürüş süresi azaltılacak şekilde rota ve vardiyalar optimize edilir.
  • Yol kısıtlamalarını, ve trafiğe kapatılan yolları öngörerek rota planlanır.
  • Sürücülerin bekleme ve boşta kalma sürelerini azaltmak için, bir teslimatın gerçekleşeceği zaman aralığını ifade eden zaman penceresi üzerinde uzlaşılır.
  • Trafiğin yoğun olduğu saatlerin tespit edilmesiyle sürücülerin trafikte geçirdikleri zaman azaltılır.
  • Sürücülerin vardiyaları, ihtiyaçlarına ve özel isteklerine göre kişiselleştirilir.
  • Sürücülerin toplam çalışma saatleri tespit edilebilir ve iş yükleri eşitlenir.
  • Araç takip özelliği sayesinde sevkiyatların planlandığı gibi yapılıp yapılmadığından emin olunabilir.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Sevkiyat operasyonlarınızın verimliliğini en üst düzeye nasıl çıkarabileceğinizi öğrenmek için Geovision ile hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.