Rota Optimizasyon Yazılımının Bilinmeyen Faydaları

Rota Optimizasyon Yazılımının Bilinmeyen Faydaları

Rota optimizasyonunun hem işletmeniz hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için sayısız faydası vardır. Bu yazılımlar, yapay zeka destekli algoritmalar kullanarak birden fazla varış noktasına mümkün olan en kısa sürede ve mesafede teslimat yapmanın en verimli yolunu hesaplar. Bununla birlikte rota planlama yazılımının faydaları göründüğünden çok daha fazladır.

Rota optimizasyon yazılımının bilinmeyen faydaları diyoruz çünkü ilk bakışta süreleri ve kilometreleri kısaltmak gibi göze çarpmayan faydaları da bulunur. Uzun vadede işletmenize yarar sağlayacak bu yararların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  •  Zamanında Teslimat

Ayrıntılı ve doğru rota planlarına bağlı kalmak her bir müşteri için tanımlanmış zaman aralığında hizmet verilmesini sağlar. Özellikle raf ömrünün kısa olduğu gıda ürünlerinin dağıtımında bu zaman pencerelerine uygun teslimatlar gerçekleştirmek gerekir. Rota optimizasyon yazılımı sayesinde tüm teslimatlar uygun zamanlarda varış noktasına ulaşır.

  •  Artan Müşteri Memnuniyeti

Rota optimizasyon yazılımı sayesinde doğru Tahmini Teslimat Süresi (ETA) sunabilir ve müşterilerinizi teslimat saatinde hazır olmaları için önden bilgilendirebilirsiniz. Böylece sürücünüzün varış noktasında müşterinizi bulamama ve teslimatı gerçekleştirememe ihtimali ortadan kalkar. Siparişlerinizi tam zamanında sorunsuz bir biçimde teslim etmeniz müşteri memnuniyetini iyileştirecek ve aynı zamanda müşterilerinizin size daha sadık olmasını da sağlayacaktır.

  • Esnek ve Dinamik Rota Hesaplama

Rota planlama yazılımları beklenmedik gelişmelere hızlı yanıt vermelidir. Müşteri taleplerinde değişiklik, planlanan rotada meydana gelen kazalar, anlık trafik sıkışması gibi beklenmeyen değişiklere yanıt verecek esneklikte olan rota hesaplama programları, dağıtımlarınızın başarılı olmasını sağlar. Dinamik rota planlaması, anlık ihtiyaçlara göre uyarlanabilir niteliktedir.

  • Rota Planlama Sürelerinde Azalma

Teslimat rotalarını manuel olarak planlamak saatler alabilir. Bu da haftanın kalan günlerindeki teslimat planlamalarını aksatabilir, düzgün hesaplamamaya neden olabilir. Rota optimizasyon yazılımı ile rota planlamaları dakikalar sürer. Böylece başka işlere daha çok zaman ayırabilir, işinizi büyütmek için adımlar atabilirsiniz.
Rota optimizasyon yazılımı, çeşitli faktörleri bir arada değerlendirip yüzlerce rota olasılığı arasından mesafe ve süre bakımından en uygununu sizin için seçer.

Karmaşık süreçleri, fazla katedilen kilometreleri, yüksek yakıt ve bakım masraflarını engelleyerek teslimat konusunda rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Dağıtım kanalında elde edeceğiniz bu faydalar sizi piyasada öne çıkaracak bir rekabet avantajına dönüşebilir. Siz de nakliye tasarrufu sağlamak ve yukarıdaki yararlara kavuşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Rota Optimizasyonlarının sizlere sağlayacağı faydalardan siz de haberdar olun!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.