Rota Optimizasyon Yazılımı Nasıl Seçilir?

rota-optimizasyonu-yazilimi-nasil-secilir

Rota Optimizasyon Yazılımı Nasıl Seçilir?

Piyasada farklı rota optimizasyonu yazılımı çeşitleri bulunur. Bu yazılımlar en az sürede en çok teslimat noktasına ulaşılmasını sağlayan rotaları hesaplar. Bazı rota hesaplama programları daha temel sorunlara odaklanıp basit çözümler sunarken bazı yazılımlar daha karmaşık işlere çözümler bulmakta uzmandır. İşletmenizin gereksinimlerine ve müşteri taleplerinize göre basit ya da gelişmiş yazılımlarda karar kılabilirsiniz. Aşağıdaki soruların cevaplarına göre nasıl bir rota hesaplama yazılımına ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Nakliye Operasyon Süreciniz Nasıl İşliyor?

Filonuzda 20’den az araç bulunuyorsa ve teslimatları tek bir depodan sevk ediyorsanız temel paketler sizin için uygun olabilir. Ancak araç filonuz daha kalabalıksa ve sevkiyat merkezi birden fazlaysa rota hesaplama işlemi biraz daha karmaşık olabilir dolayısıyla gelişmiş bir çözüm daha mantıklıdır. Örneğin hem normal hem de donmuş gıdaların teslimatı için ürünlerin özel kamyonlara yerleştirilmesi ayrı bir işlemi gerektirir dolayısıyla daha karmaşık bir rota hesaplama süreci yaratır. Geovision Dispatch, ürünlerin uygun kamyonlara yerleştirilmesi de dahil her iş modeline ve her sevkiyat tipine özel olarak rotaları hesaplar.

Yazılım Hizmeti İçin Nasıl Bir Ödemeyi Tercih Edersiniz?

Servis olarak yazılım (SaaS) olarak bilinen model, uzun vadeli sözleşmeler olmaksızın kullanıcılara uygun maliyetli hizmetler sunar. Ön yatırım gerektirmeyen ve kullandıkça ödeme yapılan SaaS web tabanlı bulut platformlar, özellikle daha düşük bütçeli küçük ve orta işletmeler için çok uygundur.

Müşteri Memnuniyeti Sizin İçin Ne Kadar Önemli?

Rota hesaplamasına dahil edilen parametreler en doğru rotanın bulunmasında önemli bir role sahiptir. Örneğin trafiğin yoğun olduğu saatlerde yapılan teslimatlar yolculukları 2-3 kat daha uzun hale getirebilir. Bu sebeple Geovision Dispatch gibi trafik verilerinin öngörüldüğü rota hesaplama yazılımlarını tercih ederek teslimatlarınızın gecikmeden müşterilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmiş rota planlama yazılımları yoğun trafik saatlerini, inşaat bölgelerini, yol çalışmalarını hesaba katarak optimum rotayı size sunduğundan müşteri memnuniyetini de iyileştirmeniz mümkün olur.

Yazılım Seçiminizde Kullanım Kolaylığı Ne Kadar Önemli?

Rota optimizasyon yazılımı dağıtım kanalında çalışan tüm kişiler tarafından kullanılır. Bu sebeple arayüzü basit, kullanımı kolay olmalıdır. Sürücüler görevlerini kolayca görüntüleyebilir, filo yöneticileri ziyaretleri özelleştirebilir ya da sahadaki araçların takibini kolaylıkla yapabilir. Geovision yazılımlarının kolay kullanımı sayesinde dağıtım çözümlerine herkes rahatlıkla erişilebilir!

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Rota Optimizasyonlarının sizlere sağlayacağı faydalardan siz de haberdar olun!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.