Çoklu Rota Oluşturma

Çoklu Rota Oluşturma

Çoklu rota oluşturma, yapılacak olan teslimatlar sırasında birden çok rota oluşturulmasını ve bu rotalar üzerinde yer alan noktaların ziyaret edilmesini amaçlar. Yalnızca ziyaret edilecek noktalara göre değil saha üzerinde yer alan önceliklerinize ve işiniz içerisinde bulunan kurallara göre de çoklu rotalar oluşturulur. Bu sayede tüm teslimatlar sistemli bir şekilde ilerler ve bu rotalar üzerinde en verimli şekilde geçişler sağlanmış olur.

Eğer rotalarınızı doğru bir şekilde planlamaz ve çoklu rota oluşumlarını yapmazsanız, birçok mevcut müşterinize de ziyaret şansınızı kaçırmış olursunuz. Bu ise memnuniyet seviyelerinin düşmesine ve rekabet ettiğiniz firmaların sizinle eşit seviyede yer almasına neden olur. Sektör içerisinde bulunan yerinizi korumak ve mevcut, potansiyel müşterilerinizi rakip firmalara kaptırmak istemiyorsanız, kesinlikle çoklu rota oluşturma işlemini doğru bir şekilde yapmalısınız.

Çoklu rota oluşturması yaparken belirli yazılımların kullanılması ve teknolojinin aktif olarak iş içerisinde tutulması, tüm işlemlerinizin daha kısa süreler içerisinde tamamlanmasını sağlar. Teknolojinin yaygın olmadığı geçmiş zamanlarda da bu rota planlamaları yapılıyor fakat el ile yapıldığı için çok daha uzun süreler içerisinde tamamlanıyordu. Bu sebepten dolayı da hem kesinliği var olmayan çoklu planlar oluşturulmuş oluyor hem de gerçekleşebilecek olumsuz durumlara karşı önlemler alınamıyordu.

Ancak günümüzde erişim sağladığımız bu çeşitli programlar, çoklu rotaların oluşturulması sırasında da bizler için büyük bir yardımcı role sahiptir. Bu sebepten dolayı da hem küçük hem de büyük ölçekli firmaların tamamı bu planlamaları son teknoloji yazılımlar ile gerçekleştirir. Günün her saati kontrol edebileceğiniz bu çoklu rota oluşumları, ziyaretlerin istenen saatlerde gerçekleşmesini ve bu alanlar içerisinde belirli dakikalarla kalınmasını sağlar.

Bu dakiklik durumları, teslimat süresinin istenen zaman dilimi içerisinde gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Tüm süreci çoklu rota oluşturmalar ile kontrol altına alabilir ve gerekli gördüğünüz zaman dilimlerinde sürücüler ile iletişime geçerek farklı alternatif tercihlerinde bulunabilirsiniz. Bu sayede var olan sorunların çözümleri de çok daha basit bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Sizler de filolarınız ya da işletmeleriniz için bu çoklu rota oluşturma işlemlerini yapmayı unutmayın.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.