Rota Optimizasyonu Neden Gerekli?

Rota-Optimizasyonu-Neden-Gerekli

Rota Optimizasyonu Neden Gerekli?

Birçok sektörün dağıtım kanalında rota planlamaları uzun ve yorucu süreçler sonucunda gerçekleştirilir. Sürücüleri ya da teknik ekipleri manuel olarak yönlendirmek hem zaman kaybına yol açar hem de maliyetli bir planlamaya karşılık gelir. Ancak rota planlamalarını defter ve kalem haricinde doğru bir yazılım ile otomatikleştirebilirsiniz. Böylece zamandan kazanabilir, karlılığınızı artırabilir hem de müşteri memnuniyetini iyileştirebilirsiniz.

Rota optimizasyonu neden gerekli diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

Verimlilik: Sürücüleriniz sevkiyat esnasında mümkün olan en iyi planlama ve yönlendirmeyi kullanıyor mu? Yoksa müşteri taleplerini karşılamak için çok fazla araç/sürücü mü kullanıyorsunuz? Birkaç sürücüden daha fazlası varsa bu sorunları manuel olarak çözmek neredeyse imkansızdır.

Ölçeklenebilirlik: Rotaları alan, kullanılabilirlik, sertifikalar ve daha fazlası gib

i gereksinimlere göre manuel olarak planlamak çok fazla saat ve işletmeniz hakkında ayrıntılı bilgi gerektirir. Sonuç olarak, küçük filoları bile yönetmek için çok sayıda sevkiyat ve operasyon personeline ihtiyacınız var.

Doğruluk: Manuel rota planlamasında tüm zaman aralıkları, kapasiteler, sipariş cinsleri ve araç tipleri dikkate alınıyor mu? Program ne kadar karmaşıksa, insan hatası olasılığı o kadar yüksektir; en iyi operasyonel personel bile hata yapar. Bu hataları yapay zekâ destekli rota optimizasyonu sayesinde önleyebilirsiniz.

Esneklik: Bir sürücü hastalandığında veya son dakika siparişi aldığınızda ne yapıyorsunuz? Geniş ölçekte, bir planlama ekibinin uyum sağlaması için saatler gerekir. Bu gecikmelere, başarısız teslimatlara ve mutsuz müşterilere neden olabilir. Rota optimizasyonu sayesinde her beklenmedik duruma kolayca adapte olabilirsiniz.

 

Sağlamlık: Rota planlayıcılarınızın, sevkiyat yönetim personelinizin veya operasyon asistanlarınızın görevlerini vermeniz ne kadar zamanınızı alıyor? Bazı durumlarda özelleştirilmiş iş planları gerekebilir. Rota optimizasyonu personelinizin iş durumuna ve yoğunluğuna göre yapılır.

Rota optimizasyonu yalnızca büyük şirketler için değildir. Sürücü filosunu daha etkin bir şekilde yöneterek operasyonel maliyetlerini en aza indirmek isteyen tüm işletmelerin tercih etmesi gereken bir teknolojidir.

Modern rota optimizasyonu yazılımı sayesinde her gün saatlerce planlama yapmak birçok işinizin aksamasına neden olabilir. İş akışınızı daha iyi yönetebilir, zamanında teslimatlar ile müşteri deneyimlerini iyileştirmeye odaklanabilirsiniz. Üstelik birçok açıdan tasarruf ederek işletmenizin büyümesini hızlandırabilirsiniz.

Rota optimizasyonu, hem işletmeniz için hem de sürücüleriniz için faydalı olacaktır.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar.

Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.