Territory Planner Nedir?

territory-planner-nedir

Territory Planner Nedir?

Günümüzde hızlı ve etkili teslimat yönetimi, işletmelerin başarısı için kritik bir öneme sahip. Sürücülerinizin teslimatları zamanında tamamlamakta zorlanıyor mu? O zaman bölge planlaması ve rotaları optimize etme konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Bizler bu konuda sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmeye çalışacağız.

Territory Planner olarak bilinen bölge planlaması büyük coğrafi alanları küçük bölgelere ayırarak belirli sürücülere atama ve her alanın sorunsuz bir şekilde hizmet alabilmesini sağlama sürecidir. Bu sayede sürücüler, atanmış oldukları bölgeyi daha iyi tanır ve yerel bilgiyi kullanarak daha hızlı teslimatlar gerçekleştirir.

Bölge Planlamasının 4 Faydası

Bölge planlaması, doğru yapıldığı sürece işletmeler için büyük avantajları da beraberinde getirmektedir. Bölge planlamasının işletmeler için sağladığı önemli avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İyileştirilmiş müşteri hizmetleri: Müşteriler siparişlerini mümkün olan en kısa sürede ve iyi durumda almak isterler. Bölge ve rota planlaması sayesinde beklentiler, beş yıldızlı yorumlara kolayca dönüştürülebilir.
  • Maliyetleri azaltma: Etkisiz teslimat hizmetleri, optimizasyon stratejileri kullanan alan hizmetlerine göre daha yüksek yakıt ve işçilik maliyetlerine yol açabilir. Bunun yanında, bölge planlaması da son derece çevre dostudur.
  • Daha hızlı teslimatlar: Bölge planlaması sayesinde sürücülerin teslimatları daha hızlı tamamlaması ve belirli bölgelere odaklanarak müşterilere daha hızlı hizmet sunması sağlanır.
  • Daha mutlu sürücüler: Bölge planlaması sayesinde sürücüler görevlerini daha hızlı tamamlayarak daha fazla vardiya alabilir veya daha erken eve dönebilirler.

Bölge Temelli Rota Planlamasını 3 Adımda Uygulama

Bölge temelli rota planlaması yapabilmek için 3 adımı başarılı bir şekilde uygulamanız gerekir. Bu 3 adım şu şekildedir:

  1. Teslimat alanınızı tanımlayın: Bölge planlamasında teslimat bölgelerini belirlemek oldukça önemlidir. Bölgeleri, depoların ve teslimat yoğunluğunun olduğu alanlara göre bölebilirsiniz. Bununla beraber, sürücülerin de bir günde iki veya daha fazla uzak noktaya gitmeyecek şekilde bölgeleri ayırarak zaman kazanmalarını sağlayabilirsiniz.
  2. Rotaları sürücüleriniz arasında oluşturun ve dağıtın: Bölgeleri oluşturduktan sonra, bu bölgeleri farklı sürücülere atamanız gerekir. Çeşitli rota planlama uygulamaları kullanarak, teslimat adreslerini ve sürücülerinizin günlük bilgilerini ekleyebilir ve uygulama, en kısa sürede teslimatları gerçekleştirmek için en uygun rotaları oluşturarak sürücülerinize bölebilir.
  3. Sürücülerinizin bir rota optimizasyon uygulamasına sahip olduğundan emin olun: Rota planlayıcısı sayesinde sürücüler günün teslimat programını ve trafiği en aza indiren optimize edilmiş rotaları kullanarak teslimatlara odaklanabilirler.

Rota planlamanızı bölge temelli gerçekleştirmek istiyorsanız Geovision Planner’ı şimdi keşfedebilirsiniz!

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Rota Planlama Yazılımlarının sizlere sağlayacağı faydalardan siz de haberdar olun!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.