Sevkiyat Planlaması Ne Demektir?

geovision-sevkiyat-planlamasi

Sevkiyat Planlaması Ne Demektir?

Sevkiyat planlaması, rekabetin yüksek olduğu sevkiyat alanında çok daha iyi bir sevkiyat sürecinin gerçekleşmesi için yapılan planlamadır. Bu planlamalar dahilinde sevkiyat yapılacak olan noktaya ne zaman varılacağı, malın boyutları, teslimat maliyetinin ne kadar tutacağı hesaplanmaktadır. Etkin bir uygulama olan sevkiyat planlama yazılı ile yapılan bu işlem, basit veri tutumu özellikleri ile doğru oranlarda bir hesaplama ortaya çıkartır. Şoförlerin nerelerde mola vereceği, hangi noktalara uğrayacağı ve hangi rotayı takip ederek tüm sevkiyatı tamamlayacağı bu planlama ile belirlenir. Bu sayede kısıtlı olan zaman değerli bir şekilde kullanılarak sevkiyat işlemlerinden çok daha fazla verim elde edilmiş olur.

Eski zamanlarda bir malın başka bir alana taşınması çok zor bir süreç olarak biliniyordu. Eğer taşınacak noktaya olan uzaklık fazla ise bu taşıma işlemi birçok sorunun yaşandığı bir işleme dönüşüyordu. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ve yeni rotaların oluşması ile beraber birçok alternatif elde edilmiştir. Artık yol üzerinde yaşanan kazalar, trafik oranları ve olumsuz hava koşulları görülebiliyor ve bu durumlara çok daha önceden önlem alınabiliyor. Bir sevkiyat tırının trafikten dolayı yolda kalıp ulaştırılması gereken malı yetiştirememesi gibi olaylar artık bu yazılımlar sayesinde tarihe karışmış oldu.

Sevkiyat Planlama Yazılımı Nedir?

Sevkiyat planlama yazılımı, sevkiyat sırasında nelerin yapılacağı ve nerelere uğranılacağı gibi planlamaların yer aldığı bir yazılımdır. Bu yazılım hem bilgisayardan hem de telefon ve tablet gibi uygulamalardan kontrol edilebilmektedir. Bu sayede de nerede olursanız olun günün her saati basit bir sevkiyat kontrolü sağlanmasına olanak tanır. Şoförlerin ne zaman ve nerede mola vereceği, hangi noktalarda ne kadar zaman geçirileceği, olumsuz hava şartlarına ve trafik yoğunluğuna karşı ne gibi alternatifler kullanılacağı bu yazılım üzerinden planlanır. Planlanan bu sevkiyat haritası sayesinde artık her teslimat süreci belli bir aşamadan oluşarak istenilen zaman aralıkları içerisinde teslimatın tamamlanması gerçekleştirilebiliyor.

Geovision Group 2005 yılından beri partnerlerinin en doğru noktalarda olmasını, en uygun stratejileri uygulamasını ve bir bütün olarak satış performanslarını artırmasını sağlar. Kendi coğrafi bilgi sistemlerini ve yazılım altyapısını kullanan Geovision alanında Türkiye’nin ilk Global firmasıdır. Şimdi Rota Optimizasyonu, Periyodik Ziyaret Optimizasyonu gibi çözümlerimiz hakkında bilgi alın!

Paylaş:

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin
Son Yazılarımız

Uzmanlarımıza Ulaşın!

İhtiyaçlarınızı dinlemek, sorularınıza cevap vermek ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için buradayız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.